خواندن اسناد قدیمی


اسناد تاریخی از دیرباز سهم به سزایی در حل معادلات تاریخی داشته و امروزه با تغییر کارکرد اسناد، در بین اشخاص مختلف همچنان دارای اهمیت است. مجموعه سندکده در سال 1401 توسط جمعی از متخصصان در حوزه سندپژوهی تاسیس و به ثبت رسیده است.

هدف این مجموعه افزایش و ارتقای سطح دانش پژوهشگران در زمینه خوانش اسناد تاریخی است. همچنین تلاش شده است با ایجاد تیمی قوی به نیاز علاقمندان در زمینه بازخوانی اسناد تاریخی پاسخ داده شود. از این رو این تیم افتخار بازخوانی انواع اسناد قدیمی اعم از فارسی، انگلیسی، روسی، عربی و ترکی را دارد علاوه بر این سعی بر آن شده با برگزاری کارگاه های آموزشی برای تمامی سنین و حرفه گامی میسر در این حوزه گذارده شود. افزون بر این، مجموعه سندکده در زمینه خدمات حقوقی نیز به افراد خدمت رسانی میکند.

این مجموعه آماده همکاری با موسسات خصوصی، دانشگاه ها، سازمان‌ اسناد کشور، میراث فرهنگی، وزارت خارجه و دادگستری است.

خدمات مجموعه سندکده

  • برگزاری کارگاه های آموزشی برای علاقمندان
  • بازخوانی اسناد فارسی، عربی، ترکی، روسی و انگلیسی
  • ارائه خدمات حقوقی
  • انجام پروژه های سندی
  • فهرست نویسی اسناد

خدمات سندخوانی

تعرفه: اسناد از لحاظ نوع خط، قدمت، تعداد سطور، زدگی و خط خوردگی قیمت متفاوتی را دارا هستند. .پس از ارسال سند، توسط کارشناسان مجموعه بررسی و هزینه بازخوانی به شما اطلاع داده می‌شود
شرایط تحویل: ارسال بازخوانی از 1 تا 7 روز کاری و در صورت اینکه شما مایل به تحویل فوری باشید به مبلغ نهایی 10 درصد اضافه خواهد شد.

نمونه هایی از سندهای خوانده شده

دستخط ناصرالدین شاه به پسرش ظل السلطان، حاکم اصفهان [متن سند]: ظل السلطان، تلگراف شما را الان که شب دوشنبه است ملاحظه کردم. اولاً از ناخوشی و کسالت شما بسیار بسیار ملول و افسرده و مشوش شدم، ان شاء الله تعالی، بزودی رفع کسالت خواهد شد، از سلامتی خودتان همه روزه تلگرافاً به عرض برسانید. جواب عرایض پُست گذشتۀ شما را دیروز نوشتم، پُست حرکت کرده بود، به سراج الملک حکم شد که با چاپار مخصوص بفرستد. از دولتخواهی و خدمات جناب امام جمعه بسیار راضی هستم، کمال التفات و مرحمت را به این خانه واده داشته و داریم، التفات مخصوص ما را، به ایشان برسانید، عرضی هم که کرده بودید، قبول شد، در دستخط نوشته‌ام، از همان قرار عمل بکنید. تلگرافی نوشتم که به همۀ علما یکان یکان بدهید، ببرند، بخوانند و جواب گرفته، به عرض برساند، بلکه مضمون آن دستخط را به تمام اهالی شهر اصفهان حالی کرده، نشان بدهید، که از حکم و عقیده ما اطلاع پیدا بکنند، البته، البته. تلگرافی هم مخصوصاً به آقانجفی فرموده‌ایم. بدهد، جواب بگیرد، به عرض برساند.

دستخط ناصرالدین شاه به پسرش ظل السلطان، حاکم اصفهان

عقدنامه امیرکبیر و ملکزاده خانم عرت الدوله خواهر ناصرالدین شاه قاجار با مهریه ۸۰۰۰ تومان نقد اشرفی ناصرالدین شاهی و یک جلد قرآن در تاریخ ۲ ربیع‌الاول ۱۲۶۵ ه.ق

عقدنامه امیرکبیر و ملکزاده خانم عرت الدوله

متن فرمان مشروطیت که به امضای مظفرالدین شاه قاجار رسید: جناب اشرف صدر اعظم؛ از آنجا که حضرت باریتعالی جلّ شانه سررشته‌ ترقی و سعادت ممالک محروسه ایران را به کف کفایت ما سپرده و شخص همایون ما را حافظ حقوق قاطبه اهالی ایران و رعایای صدیق خودمان قرار داده، لهذا در این موقع که اراده همایون ما بر این تعلق گرفت که برای رفاهیّت و امنیّت قاطبه اهالی ایران و تشیید مبانی دولت، اصلاحات مقتضیه به مرور در دوائر دولتی و مملکتی به موقع اجرا گذارده شود چنان مصمم شدیم که مجلس شورای ملی از منتخبین شاهزادگان و علماء و قاجاریه، اعیان، اشراف، ملاکین و تجار و اصناف به انتخاب طبقات مرقومه در دارالخلافه تهران تشکیل و تنظیم شود که در مهام امور دولتی و مملکتی و مصالح عامه مشاوره و مداقه لازمه را به عمل آورده به هیئت وزرای دولت خواه ما در اصلاحاتی که برای سعادت و خوشبختی ایران خواهد شد اعانت و کمک لازم را بنماید و در کمال امنیت و اطمینان عقاید خود را در خیر دولت و ملت و مصالح عامه و احتیاجات قاطبه اهالی مملکت به توسط شخص اول دولت به عرض برساند که به صحه همایونی موشح و به موقع اجرا گذارده شود. بدیهی است که به موجب این دستخط مبارک نظامنامه و ترتیبات این مجلس و اسباب و لوازم تشکیل آن را موافق تصویب و امضای منتخبین از این تاریخ معیّن و مهیّا خواهد نمود که به صحه ملوکانه رسیده و بعون‌الله تعالی مجلس شورای مرقوم که نگهبان عدل است افتتاح و به اصلاحات لازمهٔ امور مملکت و اجراء قوانین شرع مقدس شروع نماید و نیز مقرر می‌داریم که سواد دستخط مبارک را اعلان و منتشر نمایند تا قاطبه اهالی از نیات حسنه ما که تماماً راجع به ترقی دولت و ملت ایران است کماینبغی مطلع و مرفه‌الحال مشغول دعاگوئی دوام این دولت و این مجلس بی‌زوال باشند. در قصر صاحبقرانیه به تاریخ چهاردهم جمادی‌الثانیه ۱۳۲۴ هجری، در سال یازدهم سلطنت ما .

متن فرمان مشروطیت که به امضای مظفرالدین شاه قاجار

فرمان ناصرالدین شاه به علاء الدوله، وزير جنگ در مورد نظم دادن به امور ولايات و مسائل مالياتى و قشون. به تاریخ جمادی الثانی ۱۲۹۱

عقدنامه امیرکبیر و ملکزاده خانم عرت الدوله

از نگاه مشتریان

آنچه مشتریان ما می گویند

مجموعه سندکده با بیش از 5000 پروژه موفق انجام شده در زمینه سند خوانی دارای سابقه درخشنانی در میان مشتریان خود می باشد.

تماس با ما

همیشه پاسخگوی سوالات شما هستیم

همچنین میتوانید از طریق واتساپ نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی

تماس از طریق ایتا و واتساپ

09014188697

Sanadkade@gmail.com